Pasta Modelleri Nelerdir?

Pijamaskeliler Pasta

Pasta modelleri denince doğum günü pastaları çok çeşitlilik arz eder. Öncelikle pastaları 3’e ayırmamız gerekiyor.

1 – Yaş Pasta: Islak pasta olarak da adlandırabiliriz, üzerinde krema sıkma tekniği ile basit süslemeler yer alabilir, sadece lezzete odaklı fazla aksiyonu olmayan modellerdir.

2 – Resimli Pasta: Her türlü organizasyon için mesela, doğum günü pastaları veya kurumsal pasta olarak hazırlanabilirler. Üzeri her türde kişisel fotoğraf baskılı, şirket logolu, minnie mouse yada şimşek mcqueen gibi çizgi film kahramanlı yapılabilen resim baskılı modellerdir. Resim baskısı tamamen gıda boyası kullanılarak yapılmaktadır. Yine şekilli pastalara oranla daha az gösterişe sahiptirler. Fiyatları daha uygundur.

3 – Butik Pasta: Tasarım pasta olarak da adlandırılan şekilli pastalardır. Şeker hamuru kaplanarak ve üzerine doğum günü konseptine göre 3 boyutlu insan, hayvan veya çizgi film kahramanı figürleri yapılarak tasarlanır. Yaş pasta ve resimli pastaya göre yapımı çok daha zahmetlidir ve süre olarak uzun sürer. Fiyat olarak da malzeme ve emek fazlalığından dolayı maliyeti diğerlerine göre yüksektir.

Değişik pastalar arayanlara sunabileceğimiz pasta modelleri kategorisinde birçok çeşit vardır. Bunlar sırasıyla, Erkek Çocuk, Kız Çocuk, 1 Yaş, Arabalı, Prensesli, Doğum Günü Pastaları, Sevgili, Seksi veya Erotik, Taraftar ve Futbol Temalı, Çocuk Pastalar, Bebek Pastaları, Düğün Pastası, Kurumsal Pastalar, Nişan Pastası, Bekarlığa Veda Pastası, Resimli Pasta.

Pasta modelleri ve fiyatları yapılan organizasyona ve kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir.  Her meslek grubuna ya da hobilere göre pasta modelleri tasarlayabiliriz. Avukat temalı ve doktor pastaları en çok siparişi istenen meslek grupları arasındadır. Kurumsal kutlamalar için şirket logolu pastalar yapabileceğimiz gibi istediğiniz özel bir şirket ürününü 3 boyutlu tasarlayabiliriz.

Pasta modelleri 2017 ve 2018 yılına göre değişiklik göstermemektedir. Ancak erkek veya kadın, çocuk doğum günü ya da baby shower, yetişkin partileri ve sevgili için hediye pastalar gibi türlerde değişik pastalar hazırlanabilir. Buna ilaveten nişan ve düğün kutlamaları, diş buğdayı ve bebek doğum partileri için bir çok modelimiz bulunmakta.

Tüm modellerimiz şeker hamurlu olarak hazırlanır, şeker hamursuz pasta modelleri hazırlamıyoruz. Sayfanın en üstündeki pasta modelleri bölümünden istediğiniz kategoriyi girebilirsiniz, binlerce model sizi bekliyor 🙂